Jokis

Amžius: 4 metai.

Lytis: Vyrukas

Aukštis: Apie 26 cm.

„Blondinių šunys,“ – paniekinamai vyptelėjo viena šunų parodų teisėjai, kai jos paklausiau, ką mano apie vestukus – Vakarų Škotijos baltuosius terjerus. „Va ir ne,“ – šitoj vietoj atšautų vestukas Jokis. Nes jo šeimininkas – vyras, pasirinkęs būtent šios veislės šunį būtent dėl jo terjeriško būdo ir stilingos išvaizdos.

 

Savo terjerišką prigimtį Jokis demonstruoja visur ir visaip: išbėgdamas iš daugiabučio laiptinės net pasistiebęs dairosi kačių, o televizoriaus namuose dėl Jokio apskritai stengiamasi nebežiūrėti – tiesiog baltasis niurzgalius taip audringai reaguoja į bet kokį gyvūną ekrane, kad net paprasčiausios plaukiojančios žuvytės virsta didžiausiu šunišku murmėjimų-maurojimų monologu.

 

Ir tai dar ne viskas: Jokis lygiai taip pat nekenčia savo televizoriaus ekrane matyti… juodaodžių. „Primokėte?“ – įtariai klausiu šeimininkų. „Ne ne, niekada, neįsivaizduojame, iš kur pas šitą žvėrį tokie rasiniai nusistatymai,“ – dievagojasi tie. Tada pagalvojau: nagi reikia suprasti ir Jokį – juk tokių keistų žmonių per savo neilgą terjerišką gyvenimą jis nėra matęs…

 

Kad yra kietas terjeras, Jokis pamiršta tik vienu atveju – kai tenka keliauti pas veterinarą. Kaip meistriškai šeimininkas bemėgintų apsimesti, kad išėjo „viso labo iki parduotuvės kefyro“, Jokio tokie banalūs triukai nepaveikia: jau nuo pusiaukelės jis vis siūlo sukti namų link, ir net pasibaigus nemalonioms veterinarinėms procedūroms išdidžiai atsisako skanukų iš gydytojo rankų (nors šiaip mielai sušlamščia viską, ką siūlo maloningas likimas).

 

Šiaip Jokis – doras šuo, ne koks namų niokotojas, tačiau yra kelios pramogos, kurioms jo vestiška širdis negali atsispirti. Viena jų – popierių plėšymas, ypač skanios – sąskaitos. Antroji – guolių ir šlepečių dorojimas. Tik nepamanykite, kad Jokis chuliganauja: šeimininkai patys priperka pigių, skaniai plyštančių šlepečių, ir dėl guolių visai nesinervina. „Pamanykit, nupirksim kitą,“ – gūžteli jie pečiais, kai Jokis įsiazartinęs sutaršo eilinį savo guolį. Ko gi nepadarysi dėl mielo, balto, paties pačiausio savo vestuko, ane?

Publikuota: kovo 11, 2013

Apie mus

Sveiki užsukę į mano namus.

Aš — Kopa, italų kurtė, dar kitaip — levretė. Esu šio tinklapio įkvėpėja ir geroji dvasia.

Esi pozityvus, ilgiesi kasdienybės estetikos ir manai, kad gyvenimas su keturkoju yra šimtąkart geresnis nei be jo? Tuomet atėjai teisingu adresu — patogiai įsitaisyk ir jauskis kaip namie. kontaktai